Szydełko

Gumka do włosów1 min czytania

Witajcie po przerwie. Wszystko co dobre szybko się kończy, tak więc i moje wakacje dobiegły końca.

Po wakacyjnej przerwie wracam do Was z małą ozdobą. Postanowiłam sprawić trochę radości mojej siostrzenicy i zmienić trochę jej zwykłą, nudną gumkę do włosów w bardziej kolorową.

Jednak, żeby trochę urozmaicić ten post, to oprócz zdjęć gotowej gumki postanowiłam nakręcić krótki filmik, jak się taką gumkę obrabia. Jest to mój pierwszy taki wyczyn, więc mam nadzieję, że nie jest zbytnią klapą. Nagrywany jest bez mojej narracji, bo troszkę się wstydzem 🙂

Wykonanie takiej ozdoby jest bardzo proste i tak naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a do jego wykonania potrzebujemy gumki, włóczki w wybranym kolorze i grubości oraz odpowiedniego do niej szydełka.

Tak prezentowała się mój „zestaw startowy”. Będę przerabiać dwie nitki razem, szydełkiem nr 3. Ola jest obecnie na etapie fioletu, więc takie kolory zostały użyte.

Pierwsza część to obrobienie gumki. Robiłam to półsłupkami. Drugie okrążenie to już, tak naprawdę, nasza dowolność i pomysłowość. U mnie jest coś na kształt płatków kwiatu.

Tak prezentuje się gotowa już gumka.

Schemat na płatki kwiatów, którymi wykończyłam gumkę zaczerpnęłam ze strony Szydełkowy Świat. Cały schemat jest na kwiatka, ja jednak wykorzystałam widoczną na schemacie część.

Mam nadzieję, że całość jest na tyle zrozumiała, że dzięki filmikowi powstanie wiele pięknych gumek, które będą miały różne wykończenia.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie. Dzięki temu być może jeszcze kiedyś powstanie dla Was jakieś nagranie, jeśli tylko będziecie chcieli 🙂

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Adzik tworzy
Adzik tworzy
7 lat temu

Super pomysł! 😀 Chyba spróbuję zrobić coś podobnego dla siebie. 🙂 PS Nie wstydzioszkaj się! Z Twoimi słownymi podpowiedziami byłoby jeszcze łatwiej zacząć komuś przygodę z szydełkiem. No i właśnie – każdy od czegoś zaczyna. Ktoś dzięki Tobie pokocha szydełkowanie zaczynając od ozdabiania gumki do włosów, a Ty możesz się rozszaleć w nagrywaniu filmików z instrukcjami ze swoim głosem w tle. 🙂 Może spróbuj nagrać się z głosem, a później odsłuchaj jak to wyszło, sprawdź nad czym możesz popracować (np. wyraźniejsze mówienie/ na spokojnie/ wolniej?) i nagraj się po raz kolejny starając się poprawić głosowe błędy? To Ci się w… Czytaj więcej »

Aneta
Aneta
7 lat temu

Cześć 🙂
Jakiego programu używasz do robienia schematów?

Maria Tamara
Maria Tamara
7 lat temu

Bardzo ładnie ona wyszła:) A na filmiku wszystko jest bardzo ładnie wyjaśnione

My Home Rules
My Home Rules
7 lat temu

Gumka dużo zyskała na wyglądzie. Chciałabym umieć robić na szydełku…

Joanna
7 lat temu

Bardzo fajny pomysł na prostą i efektowną ozdobę do włosów. Dzięki za tutorial 🙂

Monika
7 lat temu

Jestem pod wrażeniem Asiu 🙂 Rewelacyjny pomysł i wykonanie. Debiut filmowy bardzo udany 🙂

12
0
Dołącz do dyskusjix