Postanowiłam zabawić się u Maknety. Zabawa polega na pisaniu codziennie w oparciu o przygotowaną listę. Już wiem, że codziennie mi się nie uda, ale spróbuję tak często jak to będzie możliwe 🙂 Poniżej znajdziecie listę tematów.

 

30 dni blogowania w listopadzie2

Zauroczona sznurkowymi pracami podglądanymi na Instagramie, FB czy zaprzyjaźnionych blogach postanowiłam też coś z niego stworzyć. Tym bardziej, że pod ręką mam producenta, to jakbym mogła tego nie wykorzystać.

Tak po krótkich konsultacjach zakupiłam 10 motków szarego sznurka bawełnianego o grubości 5 mm i uzbrojona w wielkie szydło rozmiar 9 przystąpiłam do działania. Oczywiście nie byłabym sobą, gdyby po drodze nie było kilku pruć, ale co mi tam. Wzór wybrany, próbka zrobiona, wymiary ustalone, można brać się do roboty.

Kilka popołudni później chodniczek/dywanik do sypialni ujrzał światło dzienne. W między czasie była oczywiście faza testów, no bo jak to tak bez tego.

Wzór okazał się na tyle sznurkożerny, że z tych 10 motków wyszło mniej niż chciałam. Do uzyskania oczekiwanej długości potrzebowałam jednak 16 motków sznurka, ale teraz jest tak jak miało być 🙂

Po 10 motkach dywanik miał wymiary 70×120 cm

Po 16 motkach było już tak jak miało być 70x 180 cm

Jeszcze trochę zbliżeń na moje “dzieło” 🙂

Zrolowany też się dobrze prezentuje 🙂

Muszę przyznać, że zabawa ze sznurkiem bardzo mi się spodobała. Wydobywa on piękno prostych rzeczy, jego grubość jest dużym plusem, bo szybko przybywa 🙂 Mam nadzieję, że jeszcze coś wymyślę z jego użyciem.

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "Prosty dywan ze sznurka"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Estera

Piękny jest! Ach, marzy mi się dywan ze sznurka do pokoju… Ale chwilowo mam ban na zakupy pasmentaryjne 😉 Mam nadzieję, że szybko się skończy 😀

OlaBoga

Świetnie wygląda 😉 Czasem nie ma sensu kombinować, żeby uzyskać piękny efekt.

Adrianna

Wygląda rewelacyjnie! 🙂 Mi się marzy zrobienie dywanika na szydełku, ale czasu ciągle mi brakuje. Muszę się w końcu zebrać do kupy i zacząć działać. 😉

MamaMi

Wygląda imponująco 🙂

Marta

Ale super!!! jestem zachwycona tym dywanikiem. Można taki kupić?

mówię co myślę

Bardzo ładnie Ci wyszedł ten dywan. Fajny wzór i w ogóle pięknie wygląda 🙂