Różności

Twórcze Inspiracje 6/20153 min czytania

Dzisiaj spóźniona recenzja kolejnego numeru „Twórczych Inspiracji”. Za co bardzo przepraszam.

W ferworze przygotowywania świątecznych prezentów, czasopismo, które otrzymałam już jakiś czas temu, po szybkim przejrzeniu zostało odłożone. Teraz trochę żałuję, że nie zabrałam się za to wcześniej, bo większość numeru poświęcona jest świątecznym ozdobom.

Konsekwencją tego jest to, iż w tym roku znów nie będę miała swoich własnoręcznych ozdób na choince. Chyba, że jakimś cudem uda mi się dobę wydłużyć…

Ale, ale wracamy do tematu. Tym razem bardzo podoba mi się okładka, która bardzo subtelnie podkreśla główny temat numeru, a więc Święta. Stonowane tło podkreśla zieleń drzewka oraz sprawia, że wymienione z boku techniki opisane w numerze są bardzo przejrzyste. Szybko można się zorientować czy coś nas zainteresuje.

Hitem tego numeru są bombki wykonane w różnych technikach. I tak mamy opis jak wykonać bombkę kanzashi (metodą wstążeczkową)

Bombki z wykorzystaniem masy Powertex.

Dla tych co haftują są bombki krzyżykowe i haftowane koralikami. Wzór na nich to piękne motywy łowickie, na które osobiście choruję od jakiegoś czasu i cały czas mam nadzieję, że w końcu zamiast zaczynać kolejne pracy wykończę te już rozgrzebane i sprawię sobie taki łowicki haft 🙂

Dla haftujących są również zabawne, świąteczne wzory na kartki z życzeniami.

Nie można również pominąć tych machających na drutach. Dla nich też jest porcja bombek, które można wykonać właśnie na drutach.

Dla kochających koraliki są schematy na świąteczne zawieszki właśnie z drobnych koralików.

Bardzo spodobała mi się rubryka „Kącik mamy i dziecka”, w której pokazano jak zrobić szyszkowego skrzata

oraz ozdoby z wykorzystaniem guzików i filcu. Ten artykuł muszę koniecznie pokazać mojej siostrze, która często robi różne takie rzeczy ze swoimi dziewczynami 🙂

Dla tych co władają szydełkiem są dwa wzory. Pierwszy z nich to fantazyjny szal.

Drugi to pled wykonany metodą african flower, z którego można stworzyć również piękne zabawki i maskotki dla maluchów.

Co prawda mamy grudzień i powinno być zimno… Jednak co jest za oknem każdy widzi. Mimo tego myślę, że dopóki jest w miarę ciepło to mamy szansę na przygotowanie własnoręcznie czapki, na wypadek nagłego ataku zimy. Jej powstanie ułatwi nam tutorial, który wykorzystuje metodę knookingu.

Tym sposobem osoby, które nie potrafią robić na drutach mogą robić druciane ściegi za pomocą szydełka 🙂

Wszystkie wymienione przeze mnie prace są dokładnie opisane i obfotografowane krok po kroku, tak więc nie powinno być większych problemów z ich wykonaniem.

W porównaniu do poprzednich dwóch numerów, na duży plus muszę zapisać zmiany wprowadzone w okładce. Jest ona dużo bardziej czytelna, a ograniczenie się do wymienienia samych technik, bez dodawania podtytułów, sprawił, że łatwiej można zauważyć czy są w numerze interesujące nas techniki. Wszak konkretne dzieła zawsze można zobaczyć przeglądając czasopismo przed samym zakupem.

Po dokładnym przejrzeniu tego numeru stwierdzam, że w przyszłym roku biorę się  za ozdoby świąteczne już w maju, co by znów nie przegapić takiej porcji inspiracji 🙂

Jestem bardzo ciekawa co przyniesie kolejny numer czasopisma 🙂

Wpis powstał przy współpracy z Coricamo.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Dołącz do dyskusjix